Logo

Współpraca Lekarz-Pacjent-Farmaceuta dla poprawy kontroli ciśn. tętniczego.Jak poprawnie je mierzyć?

Date

Tuesday, December 5, 2023

Time

07:00 PM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

O webinarze

Serdecznie zapraszamy na szkolenie zakończone testem weryfikującym wiedzę, organizowane przez Naczelną Izbę Aptekarską we współpracy z firmą Servier Polska.

Temat pierwszego wykładu dotyczy specyfiki, diagnostyki, monitorowania i leczenia choroby nadciśnieniowej z uwzględnieniem aktualnych wytycznych. Drugi wykład to cenne informacje praktyczne dotyczące opieki farmaceutycznej w kontekście przede wszystkim pacjenta z nadciśnieniem tętniczym. 

Prelegenci: 

  • dr hab. n. med. Jacek Wolf - pracuje w Klinice Nadciśnienia Tętniczego i Diabetologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Ponadto koordynuje badania w Centrum Medycyny Translacyjnej (core-facility GUMed) oraz Centrum Medycyny Snu (core-facility UCK). Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz hipertensjologii. W październiku 2022 r. objął funkcję prezesa Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego kadencji 2022-2024. Od roku 2020 Pełni także funkcję redaktora naczelnego oficjalnego Czasopisma Naukowego Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego pt. „Arterial Hypertension”. Jest współautorem wielu wytycznych i stanowisk eksperckich w zakresie postępowania w nadciśnieniu tętniczym. Podstawowym obszarem zainteresowania badawczego dra Wolfa jest nadciśnienie tętnicze we wszystkich aspektach, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu bezdechu sennego na regulację układu krążenia oraz jego związek ze schorzeniami kardiometabolicznymi.
  • mgr farm. Marek Tomków - posiada ponad 20-letnie doświadczenie w sektorze farmaceutycznym. Obecnie jest wiceprezesem Naczelnej Rady Aptekarskiej oraz prezesem Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu. Z kolei w latach 2002-2007 pełnił funkcję wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego. Z wykształcenia jest farmaceutą, ukończył wydział farmaceutyczny Akademii Medycznej we Wrocławiu. Posiada specjalizację pierwszego stopnia z farmacji aptecznej. Ekspert i wykładowca w dziedzinie prawa farmaceutycznego. Uczestnik wielu kluczowych debat i wydarzeń specjalnych związanych z sektorem aptecznym. W 2017 r. znalazł się w zestawieniu 100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia.

Za udział w wydarzeniu można otrzymać 3 punkty edukacyjne tzw. twarde.

Webinar potrwa do godziny 21:15.

Ważne informacje

  • warunkiem uzyskania certyfikatu przyznającego punkty edukacyjne jest zaliczenie testu wiedzy na koniec szkolenia. Test składa się z 10 pytań jednokrotnego wyboru. Zalicza minimum 60% poprawnych odpowiedzi;
  • prosimy o uważne wpisywanie adresów mailowych oraz poprawnych danych osobowych w formularzu rejestracji, polu logowania się na wydarzenie oraz ankiecie końcowej - na ich podstawie generowane będą certyfikaty;
  • w przypadku nieotrzymania wiadomości z potwierdzeniem rejestracji należy sprawdzić folder SPAM lub skontaktować się z organizatorem: webinarnia@nia.org.pl;
  • certyfikaty wysyłane są najpóźniej w ciągu 7 dni od zakończenia wydarzenia na adres mailowy podany podczas rejestracji na wydarzenie.

Biorąc udział w tym webinarze dowiesz się: 

  • o znaczeniu współpracy lekarz-pacjent-farmaceuta w poprawie kontroli ciśnienia wśród polskich pacjentów;
  • praktycznych aspektach opieki farmaceutycznej na przykładzie pacjenta z nadciśnieniem tętniczym.

Dla kogo będzie interesujący?


  • pracownicy aptek ogólnodostępnych
  • pracownicy aptek szpitalnych
  • pracownicy naukowi
  • studenci farmacji